МАШИНКИ ДЛЯ ЧИЩЕННЯ ОДЯГУ ВІД КОВТУНЦІВ
Призначення машинки для стриження ковтунців
Передусім треба з'ясувати, навіщо машинка для стриження ковтунців потрібна в побуті. Люди викидають непридатні меблі або одяг, пояснюючи це тим, що він набув старого вигляду. Що мається на увазі під старістю в цьому контексті? Будь-якій зношеній речі властиво покриватися ковтунцями, маленькими неприємними тканинними цятками. Це відбувається через її постійне використання й дотикання до людини. Коли улюблена і зручна кофточка покривається такими «цятками», псується її зовнішній вигляд, та її стає соромно носити. Відповідно з'являється потреба купівлі нової кофти й заміни старої. Те саме відбувається з меблями, а точніше з їхньою оббивкою. Але, на щастя, є вихід, який допоможе зберегти дорогі та звичні речі.
Машина, за допомогою якої ковтунці можна легко прибрати, збереже бюджет сім'ї й дасть змогу виробу слугувати довше. Цей пристрій врятує й нові, й старі речі від зношеного вигляду. Прилад не шумить, має досить легку вагу й не рве навіть ніжну тканину. Ще один плюс — це безпека: якщо дитина візьме його в руки, вона не поріжеться, оскільки різальна частина покрита захисною сіткою. Крім такого захисту, є ще прозорий ковпачок, який закриває машину після використання.
Механізм машинки для стриження ковтунців працює або на батарейках, або від електрики. Принцип його роботи такий самий, як і в чоловічої електричної бритви. Під час увімкнення гострі ножі починають обертатися і зрізають ковтунці. Є окремий відсік, в який потрапляє зрізана тканина. Для зручності він зроблений прозорим, тож людина може бачити ступінь його наповненості. Після використання його потрібно прочищати. Такий пристрій підійде абсолютно для будь-якого різновиду тканини: трикотаж, бавовна, вовна або цупка оббивка. Виняток становить плюш, вишивка та вироби зі шкіри.
Техніка роботи з приладом
У використанні машинки для стриження ковтунців немає нічого складного. Щоб видалити з одягу небажані елементи, потрібно встановити батарейки у спеціальний резервуар або ввімкнути машину в розетку. Після цього треба прибрати захисний ковпачок і різальною частиною провести уздовж тканини. Річ водночас має бути розкладена на столі, підлозі або будь-якій рівній поверхні. Процес потрібно виконувати м'яко й акуратно, щоб не пошкодити оброблюваний предмет.
Після завершення роботи прилад вимикається. Обов'язковою процедурою є очищення механізму. Відсік зі зрізаними «цятками» розміщений на ручці. Його потрібно відкрити й витрусити вміст. Після цього знімається захисна сітка, й за допомогою щіточок очищаються леза. Прилад заборонено мочити й занурювати в рідину, його можна просто протерти вологою ганчіркою або серветкою.